KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12667587
nr 1266 7587
Gerry Eckhardt
(1902-1984), Lettland
Oljemålning, Signerad, daterad 1956, bär påskrift a tergo. Olja på duk, 38x46 cm
Gerry Eckhardt, född 1902 i Riga, Lettland, död 1984, målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 juli 2019
kl 20:23:15
29/7 19:41:50
Gerry Eckhardt
Läs mer om Gerry Eckhardt