KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12667587

nr 1266 7587

Gerry Eckhardt

(1902-1984), Lettland

Oljemålning, Signerad, daterad 1956, bär påskrift a tergo. Olja på duk, 38x46 cm

Gerry Eckhardt, född 1902 i Riga, Lettland, död 1984, målare och grafiker.

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

måndag 29 juli 2019
kl 20:23:15

29/7 19:41:50 1      Vinnande bud

Gerry Eckhardt

Läs mer om Gerry Eckhardt